Právě italské těsto na pizzu recept

Italská pizza je známá po celém světě svou křehkou a vzdušnou kůrou, která se rozplývá na jazyku, a svěžími, lahodnými ingrediencemi. Aby byla pizza opravdu autentická, je klíčové mít správné těsto. Zde máme recept na právě italské těsto na pizzu, které vám pomůže připravit tu nejlepší pizzu přímo v pohodlí vaší domácnosti.

Příprava těsta

Prvním krokem k vytvoření dokonalé italské pizzy je příprava těsta. Potřebujete následující ingredience:

 • 500 g italské hladké mouky (tipo 00)
 • 7 g sušeného droždí
 • 325 ml vlažné vody
 • 10 g soli
 • 1 lžička cukru
 • 2 lžíce olivového oleje

Do mísy prosijte mouku a přidejte sušené droždí. Vytvořte důlek uprostřed mouky a přidejte vlažnou vodu. Pomalu začněte hníst těsto, postupně přidávajte sůl, cukr a olivový olej. Hněte těsto, dokud není hladké a pružné.

Kynutí těsta

Po dokončení hnětení těsta ho zformujte do kulatého tvaru a dejte ho zpět do mísy. Zakryjte těsto utěrkou a nechte ho kynout při pokojové teplotě po dobu asi jedné hodiny, nebo dokud se nezdvojnásobí.

Formování pizzy

Po dokončení kynutí těsta si připravte pracovní plochu posypanou moukou. Rozválejte těsto na vále pomocí válečku na těsto a přenesete ho na pečící papír. Pokud máte pizzový kámen, předehřejte ho v troubě na maximální teplotu.

Poté, co máte těsto rozválené na požadovanou velikost, přidejte na něj oblíbené ingredience, jako jsou rajčatový základ, mozzarella, šunka, olivy nebo čerstvé bylinky.

Pečení

Když je pizza připravena, přeneste ji společně s pečícím papírem na předehřátý pizzový kámen nebo na plech. Pečte při co nejvyšší teplotě vaší trouby (ideálně kolem 250°C) po dobu 10-15 minut, nebo dokud kůra není zlatavě hnědá a sýr se zcela rozpustí.

Vyjměte pizza z trouby a nechte ji chvíli odpočinout, aby se ingredience ustálily. Poté můžete pizza krájet a podávat k pohoštění svým blízkým.

Závěr

Tento recept na právě italské těsto na pizzu vám pomůže dosáhnout autentické chuti a textury, kterou má italská pizza. Sledujte tyto jednoduché kroky a připravte si domácí pizzu, která překoná vaše očekávání. Buon appetito!

Alternativní ingredience

Kromě tradičních ingrediencí můžete vyzkoušet i alternativy, které dodají pizze zajímavou chuťovou nuanci. Mezi oblíbené alternativy patří:

 • Kozí sýr nebo feta namísto mozzarelly
 • Grilované kousky kuřecího masa nebo klobásy
 • Karamelizovaná cibule nebo žampiony
 • Ančovičky nebo kapary pro milovníky silnější chuti

Experimentujte s různými kombinacemi a objevte svou vlastní oblíbenou variantu pizzy!

Jak správně předehřát pizzový kámen?

Abyste dosáhli dokonalé křehkosti kůry, je klíčové správně předehřát pizzový kámen. Zde je jednoduchý postup:

 1. Vložte pizzový kámen na střední polici vaší trouby.
 2. Nastavte teplotu trouby na nejvyšší možnou hodnotu a předehřejte ji po dobu minimálně 30 minut.
 3. Před vložením pizzy na kámen nechte ho ještě chvíli předehřívat, aby dosáhl optimální teploty.
Ingredience Množství
Kukuřičná mouka Pro posypání pracovní plochy
Různé ingredience podle preference Dle potřeby

Viz také:

Photo of author

Igor

Napsat komentář