Nejlepší italské restaurace v Praze


Hledáte-li skvělou italskou restauraci v Praze, jste na správném místě. Praha je známá svou bohatou gastronomickou scénou a italská kuchyně zde má své pevné místo. Pokud toužíte po autentických italských chutích, existuje několik restaurací, které stojí za to navštívit.

Trattoria La Famiglia

Trattoria La Famiglia se nachází v centru Prahy a je oblíbeným místem pro milovníky italské kuchyně. Nabízí skvělou atmosféru a široký výběr tradičních italských jídel. Zkuste jejich domácí těstoviny s různými omáčkami nebo autentickou pizzu připravovanou v kamené peci.

Ristorante Italiano

Další skvělou volbou je Ristorante Italiano, které se nachází nedaleko Václavského náměstí. Tato restaurace je známá svými čerstvými ingrediencemi a mistrovským zpracováním. Vyzkoušejte jejich pesto těstoviny nebo grilovanou rybu s bylinkovým máslem.

Pizzeria Kmotra

Pro milovníky pizzy je Pizzeria Kmotra ideální volbou. Tato útulná restaurace se nachází v historickém centru a nabízí široký výběr lahodných pizz s křupavým kůrčičkem a bohatými náplněmi. Doporučujeme vyzkoušet jejich klasickou Margheritu nebo pikantní Diavolu.

Trattoria Aromi

Trattoria Aromi je další skvělou možností pro ty, kteří touží po autentických italských chutích. Tato restaurace se specializuje na toskánskou kuchyni a nabízí široký výběr čerstvých těstovin, stejně jako lahodná jídla z mořských plodů. Nezapomeňte ochutnat jejich domácí tiramisu na závěr vašeho jídla.

Ristorante V Zátiší

Pro luxusní večeři si rezervujte místo v Ristorante V Zátiší. Tato elegantní restaurace se nachází v historické budově a nabízí sofistikovanou atmosféru a vynikající italskou kuchyni. Zkuste jejich tradiční risotto nebo chřestovou polévku s parmezánem.

Osteria da Clara

Osteria da Clara je skrytým pokladem pro ty, kteří hledají autentické italské jídlo. Tato rodinná restaurace se nachází mimo turistické trasy a nabízí jedinečnou atmosféru a vynikající jídla. Doporučujeme vyzkoušet jejich domácí gnocchi nebo hovězí steak s bylinkovým máslem.

Il Giardino Toscano

Il Giardino Toscano je ideálním místem pro ty, kteří touží po autentických toskánských chutích. Tato restaurace se nachází ve středu Prahy a nabízí široký výběr tradičních toskánských jídel, jako je pepřový steak nebo zapečená kachna. Nezapomeňte ochutnat jejich domácí víno k doplnění vašeho jídla.

Pizzetta Vesuvio

Pro milovníky malých pizz a přátelské atmosféry je Pizzetta Vesuvio tou správnou volbou. Tato útulná pizzerie se nachází v blízkosti Staroměstského náměstí a nabízí široký výběr malých pizz s různými náplněmi. Doporučujeme vyzkoušet jejich pikantní Diavolu nebo chuťovku Quattro Formaggi.

La Finestra in Cucina

La Finestra in Cucina je vyhlášená restaurace s jedinečnou atmosférou a prvotřídní italskou kuchyní. Tato restaurace se specializuje na čerstvé mořské plody a steaky z grilu. Nezapomeňte si dopřát jejich vynikající dezerty, jako je panna cotta nebo cannoli.

Nyní máte přehled o nejlepších italských restauracích v Praze. Ať už toužíte po tradiční pizze, čerstvých těstovinách nebo luxusní večeři, v Praze najdete restauraci, která uspokojí vaše chuťové buňky. Buon appetito!

Italské víno a gastronomie

Když mluvíme o italské gastronomii, nemůžeme opomenout bohatou paletu italských vín, která dokonale doplňují chuťové zážitky z jídla. V Praze existuje několik vináren a enoték, které nabízejí výběr z těch nejlepších italských vín. Můžete si vychutnat sklenku chianti nebo brunello di Montalcino k vašemu jídlu nebo se nechat unést aroma barvitého prosecca jako aperitivu.

Vinárna Bella Italia

Vinárna Bella Italia je skvělým místem pro milovníky italských vín. Nachází se v historickém centru a nabízí široký výběr lahví z různých regionů Itálie. Zde můžete objevovat různé odrůdy, jako je sangiovese, nebo se nechat poradit s doporučením k vašemu jídlu od zkušených sommelierů.

Enotéka Amore Vino

Pro ty, kteří hledají autentický italský zážitek, je tu enotéka Amore Vino. Specializuje se na malé produkce rodinných vinařství z celé Itálie. Můžete si zde vychutnat vzorky různých vín přímo z barelů a diskutovat o jejich charakteru a původu s vášnivými znalci.

Italské víno Region Doporučení
Chianti Toskánsko Ideální k pečenému hovězímu steaku
Barolo Piemont Skvělá volba k jehněčímu ragú
Prosecco Veneto Perfektní jako aperitiv

Nejčastěji kladené otázky

  • Jaká je cena průměrného jídla v italských restauracích v Praze?
  • Může vegetarián najít v italských restauracích v Praze dostatek možností?
  • Existují v těchto restauracích možnosti bezlepkové stravy?
  • Jaká je doporučená předstih pro rezervaci místa v těchto restauracích?
  • Nabízejí tyto restaurace i možnost cateringu na akce a oslavy?

Viz také:

Photo of author

Vincent

Napsat komentář